کاربرد گسترده ماشین لباسشویی افقی مورد استفاده در صنعت شیشه

با توسعه سریع صنعت ساختمان و تولید شیشه، صنعت پردازش عمیق شیشه نیز به طور گسترده توسعه یافته است. این مقاله عمدتاً کاربرد گسترده ماشین لباسشویی شیشه تخت را در صنعت شیشه شرح می دهد.

1. مفهوم ماشین لباسشویی شیشه ای

به عنوان تجهیزات ویژه ای که در صنعت شیشه استفاده می شود، ماشین لباسشویی های شیشه برای تمیز کردن و خشک کردن ورق های شیشه اصلی استفاده می شود. با توجه به روش تمیز کردن، می توان شیشه شوی عمودی (ماشین لباسشویی شیشه ای عمودی) و شیشه شوی افقی را تشخیص داد. به دلیل محدودیت اندازه شیشه و ساختار عمودی، در حال حاضر از ماشین لباسشویی عمودی شیشه برای تولید واحد IG با اسپیسر آلومینیومی استفاده می شود. ماشین لباسشویی افقی شیشه گرچه مساحت بیشتری را اشغال می کند، اما به دلیل کارایی بیشتر و ساختار عالی در زمینه های وسیع تری استفاده شده است.

2. کاربرد گسترده ماشین لباسشویی شیشه ای تخت

اکنون به طور عمده کاربرد گسترده ماشین لباسشویی شیشه ای افقی را معرفی می کنیم.

(1). برنامه تمیز کردن برای شیشه های معمولی

فرآیند تمیز کردن واشر تخت برای شیشه های معمولی نسبتا ساده است. مخازن را می توان با آب صنعتی بدون گرمایش تغذیه کرد. از آنجایی که سطح شیشه هیچ گونه عملیاتی انجام نشده است، نیاز خاصی به برس های روی شیشه شوی وجود ندارد. در عین حال، هیچ نیاز محدود کننده ای برای PH آب نیز وجود ندارد.
If you cherished this post and you would like to obtain a lot more details about آگاهی گلس kindly pay a visit to the page.
در مورد طراحی چاقوی هوا، ما می توانیم ساختار معمولی را اتخاذ کنیم، اما باید اطمینان حاصل کنیم که توان باد قابل تنظیم است. وقتی شیشه با ضخامت 3-19 میلی متر را تمیز می کنیم، طراحی فاصله بین غلتک ها را نمی توان خیلی بزرگ در نظر گرفت. به طور کلی، کارخانه می تواند از ماشین لباسشویی متوسط ​​یا کوچک برای انجام کار تمیز کردن و خشک کردن شیشه های خام استفاده کند.

(2) برنامه تمیز کردن برای شیشه های عایق لبه گرم

برای تولید شیشه های عایق لبه گرم (دارای اسپیسر انعطاف پذیر مانند دورالیت یا دورالیت یا سوپراسپیسر) نیاز به تمیز کردن ورق های شیشه خام بیشتر است. اپراتورها باید از تمیز کردن و خشک کردن خوب سطح اطمینان حاصل کنند تا در مراحل زیر به راحتی اتصال اسپیسر را ایجاد کنند و در عین حال از خراش سطح جلوگیری کنند. برای اکثر کشورها و مناطق توسعه یافته در جهان، به منظور ساخت کل IGU لبه گرم، کارخانه های بیشتری از ماشین لباسشویی افقی استفاده می کنند. این نوع تجهیزات نظافتی از بخش تغذیه، بخش شستشو، بخش خشک کن و بخش خروجی تشکیل شده است و در قسمت شستشو، سه مخزن وجود دارد که قابلیت چرخش آب گرمایشی با PH مناسب (6-9) را دارد، ضمناً دستگاه باید نصب شده با غلتک های انتقال لاستیکی با کیفیت بالا برای جلوگیری از خراش شیشه. علاوه بر این، مهندسان باید ساختار چاقوی هوای ویژه ای را که در بخش خشک کردن واشر اعمال می شود، مانند طراحی تیغه باد چندگانه کنار هم طراحی کنند و قدرت باد کافی را تضمین کنند و آن را قابل تنظیم کنند، به عنوان بهترین نتیجه خشک کردن، دمنده هوا. می تواند هوای گرم را منفجر کند. همه این ملاحظات می تواند به کار خشک کردن عالی دست یابد: تمیز کردن کامل یا دمیدن آب در چند زاویه و ناحیه زیاد. همچنین توجه داشته باشید که برای مطابقت با خط تولید کل، سرعت شیشه شوی نیز باید تنظیم شود. تمیز کردن کامل یا دمیدن آب در چند زاویه و منطقه زیاد. همچنین توجه داشته باشید که برای مطابقت با خط تولید کل، سرعت شیشه شوی نیز باید تنظیم شود. تمیز کردن کامل یا دمیدن آب در چند زاویه و منطقه زیاد. همچنین توجه داشته باشید که برای مطابقت با خط تولید کل، سرعت شیشه شوی نیز باید تنظیم شود.

نکته: فرآیند تولید اسپیسر انعطاف پذیر IG معمولاً شامل دستگاه های زیر است: ماشین لباسشویی شیشه ای تخت، میز مونتاژ اسپیسر انعطاف پذیر، میز مونتاژ شیشه، دستگاه پرس غلتکی گرم و میز انتقال شیشه. خط تولید توتال دارای استقرار دو طرفه یا تک طرفه است. شیشه در حالت افقی به شیشه شوی منتقل می شود و سپس اولین فرآیند خود را شروع می کند تا کار آب بندی پرس گرم در دستگاه غلتکی گرم به پایان برسد. در اطراف خط تولید، دستگاه های دستیار کوچک مانند دستگاه پرکن گاز، پایه قرقره دوراسیال نیز مجهز شده است.

(3) برنامه تمیز کردن برای شیشه های پوشش داده شده

قبل از شستشوی شیشه روکش توسط ماشین لباسشویی افقی، باید انتخاب برس و کیفیت آب را در نظر بگیریم. در فرآیند تمیز کردن، ورق های شیشه ای پوشش داده شده نباید زیر برس ها متوقف شوند تا به فیلم آسیب نرسانند. از آنجایی که سختی هر برس ممکن است متفاوت باشد، باید فیلم را بعد از تمیز کردن نیز بررسی کنیم تا مطمئن شویم که آیا برس به سطح شیشه آسیب می رساند یا خیر. هنگامی که شیشه های روکش دار MSVD کم e را تمیز می کنیم، بهترین راه استفاده نکردن از آب بازیافتی است، زیرا این فیلم ها به مقدار PH بسیار حساس هستند، در صورت استفاده از آب بازیافتی، اپراتورها باید مقدار PH آب را به طور مداوم کنترل کنند.

استفاده از آب دمینرالیزاسیون یا دیونیزاسیون برای اسپری شیشه روکش دار برای تضمین عدم باقی ماندن شیشه هنگام خشک کردن. با این حال، فناوری این فرآیند ممکن است خورندگی آب را افزایش دهد، بنابراین باید آب نمونه را آزمایش کنیم و تأیید کنیم که هیچ واکنش نامطلوبی رخ نمی دهد. علاوه بر این، قبل از تولید در مقیاس بزرگ، ما همچنین باید مقداری تولید آزمایشی انجام دهیم تا مشخص کنیم که آیا آب می تواند به خوبی در سیستم کار کند یا خیر.

در عملیات واقعی، مشکلات فوق را حل کنید، هم ماشین لباسشویی شیشه ای افقی و هم ماشین لباسشویی شیشه ای عمودی می توانند کار تمیز کردن و خشک کردن شیشه های روکش شده را به خوبی تکمیل کنند.

(4). کاربرد تمیز کردن شیشه های دیگر (مانند شیشه های سکوریت، لمینت و شیشه های ایمنی)

همانطور که در بالا از ویژگی های شیشه ای با اندازه، ضخامت و وزن بزرگ ذکر شد، کارخانه ها اغلب از ماشین لباسشویی افقی برای اتمام کار تمیز کردن خود استفاده می کنند. برای واشر عمودی، به دلیل محدودیت های ساختاری، نمی تواند برای شستشوی شیشه های سایز بزرگ مناسب باشد. شیشه شوی افقی با انتخاب برس های نرم مناسب و با استفاده از ساختار متفاوت چاقوی هوا، می تواند نیاز شستشو و خشک کردن شیشه بالا را برآورده کند.

3. چشم انداز ماشین لباسشویی افقی

در دهه اخیر شیشه ساختمان در جهت عایق کاری، صرفه جویی در مصرف انرژی، ایمنی و دکوراسیون توسعه یافته است، بنابراین ماشین لباسشویی های افقی نیز با همین جهت بهبود یافته اند. به ویژه پس از اینکه شیشه های خورشیدی، شیشه های رسانا، شیشه های فوم و سایر شیشه های ویژه به طور گسترده به بازار عرضه شدند، کارخانه ها نیازهای تمیز کردن بالاتری را برای بالاتر از شیشه های ویژه مطرح کردند. عملکرد خاص این است که ما نه تنها ساختار تجهیزات را ارتقا داده یا بهبود می دهیم، بلکه تفاوت خاصی را در تولید برس، انتخاب غلطک های لاستیکی انتقال ایجاد می کنیم، به ویژه مطالعات سیستم تمیز کردن و ساختار چاقوی هوا را قادر می سازد نیازهای خاص مختلف را برآورده کند. می‌توان انتظار داشت، همراه با توسعه اجتماعی در آینده،

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *